Bezpieczeństwo na pierwszej randce

Randki internetowe to wspaniała sprawa, ale randka internetowa jest tak naprawdę tylko po to, żeby potem spotkać się w świecie realnym. Jest to swoisty casting dla prawdziwych spotkań.

W przypadku znajomości internetowej trzeba pamiętać, że tak naprawdę nie wiemy za dużo o drugiej osobie, a do tego randka online może być po prostu jednym wielkim niewypałem. W związku z tym trzeba wszystko odpowiednio rozegrać.

Pierwsza randka po mistrzowsku

Nasza pierwsza randka powinna:

  • Odbyć się w miejscu publicznym, gdzie będziemy się czuć swobodnie i nie będziemy pod kontrolą drugiej osoby w żaden sposób;
  • Być w naszym zasięgu, czyli musimy na nią dotrzeć samodzielnie i mieć możliwość wyjścia z niej w dowolnej chwili;
  • Dawać nam możliwość uzyskania wsparcia, co w praktyce oznacza możliwość zadzwonienia po kogoś i wiedze innych osób, gdzie jesteśmy;
  • Być wolna od alkoholu, przynajmniej w ilościach, które mogłyby zaszumieć nam w głowie.

Randki z osobami poznanymi w Internecie na pewno nie są niczym strasznym i nie należy panikować, ale trzeba mieć na uwadze, że mamy tutaj do czynienia ze spotkaniem z nieznaną nam osobą. Można sensownie dowodzić, że takie spotkanie jest milion razy bezpieczniejsze od tradycyjnej randki, co jednak nie zmienia w niczym podstawowych faktów.