Bolesne echa przeszłości

Jednym z największych problemów osób, które chcą stworzyć związek, ale im to za bardzo nie wychodzi, są nieudane związki z przeszłości.

Balast, który nie pozwala odnieść sukcesu

Niemal każdy z nas ma za sobą jakieś nieudane związki, nawet jeśli była to jedynie fascynacja kimś, która została potem bardzo szybko odrzucona, zanim można mówić o jakimkolwiek związku. Większość osób była w różnych związkach nieformalnych, które potem rozpadały się z najróżniejszych przyczyn.

Niektóre osoby na portalach randkowych mają za sobą nieudane małżeństwa lub przynajmniej bardzo poważne związki, które nie zostały sformalizowane, ale mimo wszystko trały długo i były dla nich ważne. Czasami sam fakt zerwania takiej znajomości jest traumatycznym przeżyciem, którego nie chce się powtarzać.

Częściej problemem jest fakt, że w związku dochodziło do wielu nieprzyjemnych konfliktów, niekoniecznie bardzo “ciężkiego kalibru”, które źle wspominamy na tyle, że ich wczesnych objawów wyszukujemy w każdym kolejnym związku.

Będzie to oczywiście ryzyko, ale wartościowy związek można rozpocząć i pielęgnować tylko wtedy, kiedy zdecydujemy się na otwarcie na drugą osobę i uwierzenie jej, że nie ma w stosunku do nas żadnych negatywnych zamiarów.