Co kobiety sądzą o inteligentnych mężczyznach?

Czy dla kobiety ma znaczenie iloraz inteligencji poznanego mężczyzny? Czy świadomość poznania naprawdę mądrego i oczytanego mężczyzny zmienia podejście kobiety do danej relacji? Kobiety poszukując mężczyzny swojego życia, patrzą nie tylko na ciało, ale również na duszę.

Atrakcyjność u mężczyzn widzą w sposób podwójny, z jednej strony zwracają uwagę na zewnętrzną atrakcyjność mężczyzn, z drugiej poszukują w nich głębszego dna.

Co to właściwie znaczy?

To oczywiste, że kobieta wykształcona, na przykład w zawodzie nauczycielki, będzie poszukiwała ciekawego rozmówcy, który dorówna jej inteligencją oraz wiedzą, także w zakresie literatury pięknej. Mężczyzna oczytany staje się dla niej bardziej atrakcyjny, albowiem mają ze sobą jeszcze więcej wspólnych tematów do rozmów.

Inna kobieta, pasjonująca się ogrodnictwem, zwróci uwagę na facetów ze swojego kręgu, którzy potrafią ją zaskoczyć w kwestii skomplikowanych nazw najnowszych okazów krzewów ozdobnych.

Nie ma jednoznacznej reguły na oczytanie i męską inteligencję. Każdy musi znaleźć swoją „drugą połówkę jabłka”, aby pasowały do siebie niemalże idealnie. W miłości nie ma miejsca na badania i statystyki. W miłości decyzje podejmowane są pod wpływem impulsu i porywu serca, a iloraz inteligencji nie jest wyznacznikiem osobowości ludzkiej.