Gdzie się wybrać na randkę w Warszawie?

Warszawa jest miastem przepełnionym wszelkiego rodzaju możliwościami, jeśli chodzi o randki. Wybierać możemy w zasadzie bez żadnych ograniczeń niezależnie od tego, czy preferujemy miejsca spokojniejsze, czy oferujące przynajmniej odrobinę adrenaliny.

Niektóre oczywiście będą się bardziej nadawały na pierwsze spotkanie, a inne będą przeznaczone dla par, które znają się już trochę lepiej. Gdzie konkretnie można liczyć na udane randki w Warszawie?

Kolacja w ciemnościach

Panuje przekonanie, że kiedy wyłączmy jeden zmysł, inne się wyostrzają. Jest to niestety bajka, ale jeśli zwracamy mniej uwagi na jeden ze zmysłów, możemy bardziej poświęcić się innemu. Z takiego przekonania wyszli właściciele restauracji Dine In the Dark w samym centrum Warszawy.

Na co dzień jest to pełna półmroku, kameralna restauracja. Kiedy jednak zbierze się więcej osób, w sali zapadają ciemności. Nie ma nawet świecy. Ustawione w swoistych boksach stoliki stają się miejscem nieskrępowanego korzystania z kubków smakowych, a ciemność to także wachlarz innych możliwości…

Śniadaniowy Monster

Randki z samego rana to często randki trwające jeszcze od poprzedniego wieczora. A czasami takie randki Warszawa to też efekt naszego napiętego planu dnia. Tak czy siak, jeśli spotykamy się rano, warto odwiedzić Monster, czyli dość specyficznie nazwaną restaurację serwującą najdziwniejsze płatki śniadaniowe z całego świata. Smaki w Japonii, Wietnamie czy w Ekwadorze bardzo się różnią od naszych. Czego konkretnie można się spodziewać? To powinno pozostać niespodzianką.

Park Skaryszewski

Park Skaryszewski czasami określany jest mianem Parku Zakochanych i miejscowi odradzają raczej jego odwiedzanie w Walentynki. Poza tym jednym dniem w roku warto jest się tu wybrać, by usiąść na chwilę nad wodą, przespacerować się między drzewami, zjeść coś w knajpkach otaczających teren zielony lub spędzić chwilę na mostku zakochanych.

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie uchodzą czasami za miejsce, do którego trafiają głównie osoby spoza Warszawy, co jednak wcale nie powinno nas zniechęcać. Co prawda zwiedzanie Pałacu na Wodzie dla warszawiaka raczej nie będzie specjalną atrakcją, ale już Aleją Chińską można chodzić setki razy i zawsze podziwiać ją od nowa. Niezapomnianym przeżyciem jest też każdy kolejny koncert fortepianowy, który odbywa się tu zawsze, jeśli tylko pozwala na to pogoda.