Jak to jest z tą naszą inicjatywą?

Inicjatywa, podejmowanie działań w kierunku realizacji określonych celów. Bez inicjatywy na pewno nic nie osiągniemy. Dlatego jest to element tak ważny w dążeniu do związków.

Musimy działać

Kiedy wybieramy się po raz pierwszy na portal randkowy, bardzo możliwe że będziemy się tam czuć niezręcznie i nieswojo. Nie ma w tym nic złego, ponieważ portale randkowe i randki internetowe to sposób na rozrywkę, do której nie jesteśmy przyzwyczajeni. Z czasem będzie lepiej i poprawa nastąpi naprawdę szybko.

Istotne jest tylko to, by realnie podejmować inicjatywę. Samo założenie konta na portalu randkowym już jest wykazaniem inicjatywy, ale niewystarczającym. Konieczne jest jeszcze wyjście do ludzi w sposób bezpośredni.

Od czasu do czasu na pewno ktoś do nas napisze, więc będziemy mogli tylko odpowiadać, ale jeśli naprawdę chcemy mieć szansę na związek, my również powinniśmy szukać. Tym bardziej, że w ten sposób mamy nieporównanie większą kontrolę nad tym, z kim nawiążemy nasze relacje.

Wykazywanie inicjatywy to także swoisty trening zdolności interpersonalnych, a te warto rozwijać, by łatwiej obracać się między ludźmi i budować z nimi wartościowe relacje.