Kiedy zakończyć znajomość internetową?

Dobrze wychowane osoby zazwyczaj traktują podtrzymywanie znajomości jako podstawowy sposób podchodzenia do wszelkiego rodzaju interakcji społecznych. Należy podejmować kulturalną konwersację, kłaniać się sąsiadom, zawsze się uśmiechać…

Nie da się ukryć naiwności takiego podejścia, a w portalu randkowym nie ma dla naiwności miejsca. Musimy przyjąć z całym dobrodziejstwem inwentarza fakt, że portale randkowe służą do odnajdywania odpowiednich dla nas osób, co oznacza też odrzucanie osób dla nas nieodpowiednich. Jak to robić?

Czy istnieją proste recepty?

Zawiedzione będą osoby, które liczą na proste recepty i gotowe podpowiedzi. Takich w miłości nie ma. Na progu do miłości też ich nie znajdziemy.

Najprostszą poradą, jaką można tutaj zaoferować, jest ocenianie relacji po tym, jak przebiegają randki internetowe. Jest to naprawdę skuteczny sposób oceniający, czy jesteśmy ze sobą kompatybilni.

Jeśli rozmowa się układa, jeśli znajdujemy wspólny język… można pomyśleć o bliższym poznaniu się i kolejnej randce. Jeśli na początku relacji już pojawiają się problemy, naprawdę nie ma sensu tracić czasu na znajomość, która od początku kuleje.

Na portalach randkowych łatwo jest zawrzeć powierzchowną znajomość. Można rozmawiać z kilkoma osobami na raz, a realną szansę na znajomość z “widokiem na przyszłość”, można dać tylko jednej osobie.