Na portalu randkowym jest bezpiecznie

Bezpieczeństwo to zwykle pierwszy argument, który podnoszą osoby chcące uderzyć w portal randkowy. Zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy także w związku z pandemią, liczba użytkowników serwisów randkowych zaczęła drastycznie rosnąć. Tyle osób, a wśród nich na pewno masa stalkerów, oszustów, zboczeńców i jeszcze nie wiadomo kogo. Ale czy na pewno?

Randka online jest bezpieczniejsza

Prawda o serwisach randkowych jest taka, że randka online jest bezpieczniejsza od klasycznej randki, jeśli tylko skorzysta się z możliwości, jakie oferuje portal randkowy. Kluczem do sukcesu jest tutaj zawsze podawanie jak najmniejszej liczby informacji, które mogłyby pomóc w zidentyfikowaniu nas.

W ten sposób odgradzamy się wirtualnym, nieprzenikalnym murem od osób, które chciałyby się nam naprzykrzać. Wystarczy ban i znikają z naszego życia.

W momencie, kiedy randka online przeradza się w klasyczna randkę, zagrożenia są dokładnie takie same jak wtedy, kiedy Internet nie jest wykorzystywany do poznawania ludzi, ale nie spotykamy się już z osobą zupełnie nam nieznaną. Ten ktoś przeszedł wstępną weryfikację online. Nie jest to osoba całkiem obca, jak w czasie randki w ciemno czy umawiania się przez przyjaciół.