Portale randkowe nie muszą być portalami matrymonialnymi

Zanim pojawiły się nowoczesne portale randkowe, istniały serwisy matrymonialne, gdzie wysyłało się anonse i odpowiadało na anonse innych osób. Cel był jasny – małżeństwo, dzieci, wspólne zestarzenie się.

W praktyce nowoczesny portal randkowy to elektroniczna wersja takiego serwisu, ale wersja która już od dobrych dwóch dekad żyje własnym życiem. Efektem tego jest fakt, iż dawno odeszliśmy od typowo matrymonialnego charakteru internetowych poszukiwań.

Przygoda i seks

Coraz częściej randka online nie ma na celu poznania drugiej osoby, a przynajmniej nie chodzi o poznawanie się w ujęciu długoterminowym. Chcemy ciekawie spędzić wieczór, czasami w bardziej lub mniej erotycznej atmosferze, a czasami od razu ogłaszamy, że interesuje nas spotkanie w realu na jedną noc.

Wszyscy jesteśmy osobami dorosłymi i nie ma w tym absolutnie nic złego. Ważne jest tylko to, żeby wszyscy się dobrze rozumieli i znali swoje intencje. Można skorzystać z portali randkowych, które otwartym tekstem mówią o tym, po co ludzie na nie wchodzą, ale najczęściej spotykać się będziemy na portalach o wiele ogólniejszych. Dlatego warto jest zawsze zaznaczyć w swoim profilu, jaki przynajmniej mniej więcej jest nasz cel wizyty.