Poznaj nowych ludzi: bądź osobą otwartą

Single często mają jeden podstawowy problem. Polega on na tym, ze są osobami samodzielnymi i niezależnymi. W jaki sposób te zdecydowanie pozytywne i ważne także w związkach cechy mogą być problemem?

Związane jest to z faktem, że kiedy takie osoby trafiają na portale randkowe, bardzo często sprawiają wrażenie naburmuszonych, obrażonych i nieprzystępnych. Jest to swoisty mechanizm obronny lub skorupa, która utrudnia randki internetowe i ogólnie kontakty z ludźmi.

Trzeba być osobą otwartą

Brak otwartości sprawia, że druga osoba musi wykonać wysiłek, by się przebić przez pierwsze oznaki chłodu. W klasycznych relacjach jest to dość typowy element, zwłaszcza kiedy mężczyzna po raz pierwszy zaczepia kobietę. W randkach online jest to podejście bardzo nietypowe, ponieważ na portalu randkowym jesteśmy tylko po to, by poznawać innych ludzie.

Dystans jest uznawany za oznakę niechęci i to takiej mocno naznaczonej, zdecydowanie nie ukrywanej. W efekcie tego inne osoby się wycofują i po prostu przechodzą do kolejnej potencjalnej znajomości. Dlatego tak ważne jest, by aktywnie starać się być otwartym. Z początku może być to trudne, bo przyzwyczailiśmy się do czegoś innego, ale otwartość jest naturalnym podejściem człowieka i z czasem ją ponownie odkryjemy.