Randka z całą rodziną

Każda randka online to spotkanie dwóch osób i tylko dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc, portal randkowy jest miejscem, gdzie wchodzi się raczej samodzielnie, bez opieki innych osób i późniejszy związek, jeśli coś z tego wyjdzie, także traktujemy jako całkowicie prywatną sprawę. Ale nie w Brazylii. W Brazylii jest inaczej.

Na randkę z całą rodziną

Nie, na szczęście nie jest aż tak strasznie, że na każdą randkę wybieramy się z całą rodziną, ale w praktyce nie jest o wiele lepiej. Zwyczaj nakazuje tam bowiem, by swoją partnerkę czy partnera bardzo szybko przedstawić swojej rodzinie. Przedstawienie to oczywiście jedna sprawa, a to, co dzieje się później, to już zupełnie inna kwestia. Oczekuje się bowiem, że poznana osoba praktycznie od razu dołączy do rodziny. Po około 2 miesiącach znajomości taka osoba jest traktowana jak nowy syn czy córka.

Nie da się ukryć, że bardzo komplikuje to sprawy w przypadku rozstania tym bardziej, że relacja z rodziną zaczyna już żyć własnym życiem. Nierzadko zdarza się, że pomimo zerwania znajomości, zaprzyjaźniona z rodziną partnerka czy partner wcale nie przestają pojawiać się  naszym otoczeniu. Ot, polubili naszą matkę albo naszego wujka i teraz normalnym jest, że regularnie wpadają w odwiedziny. Z czasem znajomość zanika, ale może to trwać wiele miesięcy.