Właściwa motywacja do związku

Właściwa motywacja do związku? Temat może wydawać się dziwny, ponieważ odpowiedź na takie pytanie jest oczywista: motywacją do związku jest chęć bycia razem. To prawda, ale bywa ona bardzo różnie zdefiniowana w praktyce, bo co to właściwie oznacza „być razem”? Nie jest to przecież kategoria geograficzna.

Wygoda, miłość i potrzeby

W realiach portalu randkowego tego typu podejścia bywają zazwyczaj definiowane jako „szukanie przygody”, „nie wiem” oraz „cel matrymonialny”. Można oczywiście dość łatwo odkryć, co kryje się pod takimi eufemizmami, ale życie nie daje się ująć w aż tak proste schematy. W praktyce wszystkie te trzy elementy zlewają się w jedno, ponieważ jak by na to nie patrzeć, związek to wszystkie te trzy czynniki jednocześnie.

Tym niemniej, dla każdej osoby w związku inna będzie hierarchia priorytetów. W efekcie tego są osoby, które są w związku tylko po to, że tak jest wygodniej. Są osoby, które mają konkretne potrzeby i związek realizuje je łatwiej, niż ciągłe poszukiwania na nowo. Są też osoby, które budują sobie właśnie resztę życia.

Brak porozumienia w kwestii tego, czego tak naprawdę oczekujemy od związku, to konflikty i problemy w relacji dwojga ludzi. Nie ma jednej właściwej motywacji do związku, ale na pewno są motywacje niewłaściwe.