Opowiadanie o przeszłości to nie najlepszy temat na początek znajomości

Na pierwszej i kilku kolejnych randkach naszym priorytetem powinno być przede wszystkim lepsze poznawanie się. Oznacza to także podzielenie się informacjami o swoje przeszłości, ale…

Przeszłość to czasami drażliwy temat, a znacznie częściej może to być temat problematyczny. Na portalach randkowych, tak jak i poza nimi, nie brakuje bowiem osób, które mają problemy ze swoją przeszłością i albo coś w niej zamkniętego bardzo im ciąży, albo jeszcze z wieloma kwestiami sobie nie poradzili, nie zamknęli starych spraw.

Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest życie starym związkiem czy ciągłe rozdrapywanie ran. Jeżeli zdecydujemy się na randkę i zaczniemy właśnie od rozdrapywania niezamkniętych ran, może to być poważnym obciążeniem dla obu stron.

Starajmy się szukać innych tematów

Mówienie o przeszłości i nawet skupienie się na tym temacie przez jakiś czas nie jest złe samo w sobie. Warto mimo wszystko zdawać sobie sprawę, że w tym temacie pojawia się wiele pułapek i zwłaszcza jeśli wiemy, że są kwestie które nas gryzą, poszukajmy innego tematu rozmowy.

Pomóżmy też partnerowi lub partnerce, którzy tak samo mogą mieć swoje demony, w wyrwaniu się z tego tematu. Kiedy my skupiamy się na przeszłości i nie widzimy w tym nic złego, nie zauważamy kiedy mija kolejny kwadrans naszych opowieści.

Prowadzimy monolog o byłej partnerce, nie zauważając znużenia i niezadowolenia po stronie potencjalnej nowej partnerki, którą zaprosiliśmy na randkę.