Wymagania wobec partnera rosną z czasem

Czy prawdą jest, że w kwestii wyboru partnera wymagania z wiekiem rosną? Obserwując singli w okolicach trzydziestki, można wysnuć tezę, że tak. Jednak trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że czas wczesnej młodości charakteryzuje inny nastrój i inne przekonania, a tym wszystkim rządzi odrobina szaleństwa. Z wiekiem człowiek dorasta i zaczyna myśleć nieco bardziej racjonalnie.

Sprawy może dodatkowo komplikować fakt, że osoba samotna przygląda się związkom swoich rówieśników i w przypadku, gdy są one nieudane, dochodzi do wniosku, że to raczej powszechne zjawisko. Wtedy poczynania singla paraliżuje strach i obawa przed własną, tego typu przyszłością.

Taka postawa może być również wynikiem podatności na media, gdzie króluje postać atrakcyjnego, wygranego życiowo człowieka, taki wizerunek również widnieje w internęcie. Taki ktoś jest bezdyskusyjnie akceptowany i pożądany i to niezależnie od płci. Natomiast zwykłe życie nijak się ma do tego lansowanego wzorca, jaki widnieje w świecie sukcesu. Oczywiście istnieją takie postacie, jednak jest to mniejszość, przez co trudniej im nawiązywać kontakty międzyludzkie, nawet w portalach randkowych, gdzie randki internetowe powinny był łatwiejszymi spotkaniami.

Innym powodem samotności, może być ciągłe oczekiwanie na wielkie uczucie, które spadnie na człowieka nagle i z hukiem. Tymczasem miłość może przyjść powoli, niemal podstępnie.